28 kwietnia 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

          Grupa uczniów, wcielająca się w ważne postaci tamtego okresu, przedstawiła nam, w jaki sposób doszło do tego wielkiego wydarzenia.

                  Uchwalona Konstytucja 3 maja 1791 roku, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie, po Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Był to niezwykle ważny dokument regulujący zakres działań władz państwowych oraz praw obywatelskich, który obowiązuje w naszym kraju po dzień dzisiejszy.

                 Jak długo będziemy pamiętać o tamtych wydarzeniach, zależy od nas samych. To właśnie dlatego uczniowie naszej szkoły przypomnieli nam tych, którzy przez wiele lat rozproszeni po całym świecie, żyli i działali na rzecz naszej Ojczyzny. Dzisiaj przeglądając karty historii, czerpiemy z nich siłę, mądrość i wartości, które wiele lat temu pozwalały Polakom przetrwać trudne czasy niewoli.

                 A na co dzień niech nam wszystkim przyświeca hasło: “Ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna”.

A. Cichoń, R. Mróz

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Skip to content