Fundacja Przyjaźni pomaga dzieciom chorym oraz przeciwdziała społecznemu ich wykluczeniu. Główną akcją fundacji jest zbiórka włosów na peruki dla dzieci chorych, po chemioterapii lub po operacjach.

Fundacja Przyjaźni WeGirls działa prężnie już od kilku lat prowadząc akcję pod hasłem #GestPrzyjazni. Dzięki darczyńcom nie tylko z Polski ale i z innych krajów, zbiera włosy, a dzięki partnerowi – firmie Rokoko – dostarcza peruki uzyskiwane w toku całkowicie bezpłatnej  produkcji. Wiele dzieci, które już straciły nadzieję, odzyskało uśmiech i pewność siebie dzięki efektywnej zbiórce włosów i perukom dobranym na miarę.

Nasza szkoła z wielką dumą prowadzi współpracę z Fundacją pod swoją wewnętrzną nazwą „Podziel włos na dwoje”. Dotychczas możemy się pochwalić pięknym wynikiem zbiórki w liczbie blisko 200 darczynców, czyli ludzi dobrej woli o wspaniałych sercach.

Niestety pandemia wymusiła tymczasowe zawieszenie działalności Fundacji Przyjaźni, w związku z czym i my musimy się do tego dostosować. Nie zmienia to faktu, że dołożymy wszelkich starań, aby kontynuować naszą zbiórkę, być może z innym partnerem. Jesteśmy w trakcie rozmów i podamy informację o dalszej działalności.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy zupełnie bezinteresownie wspierali naszą akcję charytatywną, poświęcając swój czas, angażując się w wykonywanie powierzonych zadań, a w szczególności naszym BOHATEROM, których „GEST PRZYJAŹNI” wywołał uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy.

PODZIĘKOWANIA dla zaprzyjaźnionych Salonów Fryzjerskich:

Pani Wioletty Tompór, Pani Wiolety Sobczyńskiej i Pani Kingi Świerczyńskiej smilesmilesmile

Więcej informacji o działalności Fundacji i firmy Rokoko pod adresami:

https://fundacjaprzyjazni.pl/

https://www.rokoko.com.pl/

Koordynatorki 

Iwona Szyszkowska, Marlena Biskupska

 

 

 

Share This

Share This

Share this post with your friends!