Nasza szkoła wzięła udział w kampanii Wojewody Świętokrzyskiego #świętokrzyskie nie hejtuje. W listopadzie przeprowadziliśmy szereg działań, które miały promować cele kampanii, czyli uświadamianie niebezpieczeństwa hejtu i konsekwencji z nim związanych, ale także promowanie pozytywnego przekazu. W klasach, na lekcjach wychowawczych a także
w ramach doraźnych zastępstw przeprowadzono lekcje z wykorzystaniem materiałów udostępnionych na stronie kampanii. Wszystkie klasy wzięły udział w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez psychologa z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie:
– klasy I-II na temat „Co mną kieruje, czyli o sile emocji”
– klasy III „Kiedy słowa ranią”
– klasy IV-VI „Przemoc przez słowa”
– klasy VII „Lajkuję nie hejtuję”
– klasy VIII „Akcja motywacja”
22 listopada obchodziliśmy w szkole Dzień Życzliwości. Zorganizowaliśmy Pocztę Dobrego Słowa – kartki z pozytywnym przekazem były dostarczane do adresatów. Na przerwach uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu „częstowali” karteczkami z pozytywnymi myślami. Odbył się konkurs na Super Życzliwego Ucznia i Super Życzliwego Nauczyciela. Zwyciężczyniami zostały Pani Edyta Dudek i Emilia Bogucka z klasy IVa. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.
Wszyscy chętni mogli również zrobić sobie selfi na tle ścianek kampanii #świętokrzyskie nie hejtuje promujących pozytywny przekaz.
Mamy nadzieję, że życzliwość, szacunek, zrozumienie będą nam towarzyszyć na co dzień, nie tylko w Dniu Życzliwości.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania, szczególnie klasom IIIa i IIIb wraz z wychowawcami za mnóstwo pozytywnego przekazu J.
Koordynatorzy kampanii: Anna Sikorska, Gabriela Chrobak, Katarzyna Wojciechowska,
ks. Tomasz Chowaniec.