Informujemy, że ze względów organizacyjnych zawieszamy tymczasowo naszą akcję charytatywną „Podziel włos na dwoje”, w ramach której w zaprzyjaźnionych salonach fryzjerskich można było obcinać włosy na rzecz Fundacji WeGirls oraz Rak’n’Roll. Nasza decyzja została podyktowana między innymi zakończeniem współpracy z Fundacją WeGirls oraz kolejnymi salonami fryzjerskimi, a także zmianą regulaminu oddawania włosów w Fundacji Rak’n’Roll. Osoby, które chciałyby przekazać włosy na rzecz w/w fundacji mogą to zrobić we własnym zakresie, zgodnie z wytycznymi podanymi na stronie: https://www.raknroll.pl/dajwlos/.

Nasza akcja trwała ponad 6 lat. Udało się pozyskać włosy od ponad 200 darczyńców, co pozwoliło wykonać kilkadziesiąt peruk,  a tym samym uszczęśliwić i wspomóc w walce z chorobą dzieci i dorosłych. Włosy oddawali: uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz osoby postronne. Rekordowa długość oddanych włosów wynosiła ponad 70 cm.

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim dotychczasowym darczyńcom za udział w naszej akcji, za ich dobre serca i chęć niesienia pomocy potrzebującym. Niektórzy w ramach naszej kilkuletniej działalności oddali swoje włosy nie jeden, a dwa lub trzy razy. To naprawdę piękny, bezinteresowny gest, który ucieszył niejedno chore dziecko, czy potrzebującą kobietę.

Bardzo dziękujemy Pani W. Sobczyńskiej, Pani W. Tompór i Pani  K. Świerczyńskiej z miejscowych salonów fryzjerskich za wspieranie naszej inicjatywy, pomoc w jej realizacji oraz owocną współpracę.

Naszą wdzięczność niech wyrażą słowa Phila Bosmansa:

„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce I proponują swoją przyjaźń”.

 

Koordynatorzy

Share This

Share This

Share this post with your friends!

Skip to content