Nasza szkoła uczestniczyła wspólnie z Muzeum POLIN w Warszawie w obchodach 78. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Uczniowie poznali historię żydowskiego powstania skierowanego przeciwko Niemcom, obejrzeli filmy dydaktyczne ,, Muranów- Dzielnica Północna”, ,, Będę pisać”, wysłuchali słuchowiska pt.,, Historia pewnej ulicy”, wirtualnie zobaczyli wybudowany ostatecznie w 1948 roku w Warszawie Pomnik Bohaterów Getta, wykonali żółte żonkile oraz przeczytali wiersze opisujące walki powstańców w getcie. Odbyły się także prelekcje na temat działalności Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata – Ireny Sendlerowej, lekarza ratującego żydowskie dzieci- Janusza Korczaka oraz ostatniego dowódcy powstania w getcie- Marka Edelmana. Za szereg podjętych  przez naszych uczniów działań w ramach Akcji Muzeum POLIN  nasza szkoła otrzymała dyplom i podziękowanie za wskrzeszanie pamięci o powstaniu w getcie warszawskim.

Koordynatorami Akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2021 na terenie szkoły były Panie: Beata Kowalik i Magdalena Wiklina.

Share This

Share This

Share this post with your friends!