W dniach 7 i 12 czerwca w Domu Kultury w Małogoszczu odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Przedszkoli w Szachach o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Małogoszcz, w   których głównie udział wzięli uczniowie naszej szkoły.

Ze względu na dużą ilość zgłoszeń zawody rozgrywane były w dwóch terminach: 7 czerwca, klasy IV-VI i 12 czerwca klasy I-III oraz Przedszkolaki. Przy szachownicach usiadło w sumie 76 uczestników. Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

W kategorii klas IV-VI bezkonkurencyjny okazał się Filip Dziopa /VI klasa/ ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczu, który wygrał wszystkie partie i zgromadził 7 pkt. Wyniki wśród chłopców, którzy zdobyli upragniony Puchar (wszyscy SP Małogoszcz) przedstawiają się następująco:

1. Dziopa Filip
  2. Woźniak Adam
  3. Bątkiewicz Piotr
  4. Nowakowski Kryspin
  5. Pawlusiński Karol

Najlepszą zawodniczką w kategorii klas IV-VI okazała się Milena Mróz  ze Szkoły Podstawowej w Małogoszczu, która zdobyła 3,5 pkt.  Wyniki dziewcząt:

1. Mróz Milena
  2. Głogowska Michalina
  3. Pinda Zuzanna

W młodszej kategorii wiekowej klas I-III na starcie stanęło, aż 49 uczestników. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Małogoszczu – Radosław Spurek. Podobnie jak jego starszy kolega, Radek wygrał wszystkie swoje partie i zdobył 7 pkt. Zacięta rywalizacja toczyła się wśród dziewcząt, gdzie dzięki zwycięstwu w ostatniej partii triumfowała ostatecznie Amelia Ziencikiewicz /klasa II SP Małogoszcz/, która zdobyła 5 pkt.

5. Kowalska Hanna

Puchary i  medale dla zwycięzców wręczali: Mariusz Piotrowski – Burmistrz Miasta i Gminy Małogoszcz, Sławomir Trybek – prezes MKS „WIERNA” Małogoszcz i gospodarz zawodów Jan Tracz – Dyrektor Domu Kultury w Małogoszczu. Podczas zawodów dzieci mogły korzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów.

Organizatorami zawodów byli: Klub Szachowy MKS „WIERNA” Małogoszcz, Dom Kultury w Małogoszczu oraz tutejszy Urząd Miasta i Gminy, a celem turnieju była popularyzacja gry szachowej w środowisku gminy Małogoszcz oraz wyłonienie najlepszych zawodników dla potrzeb Klubu Szachowego MKS „WIERNA” Małogoszcz.

W czasie zawodów nad bezpieczeństwem zawodników czuwali sędziowie: Przemysław Spurek i Artur Kowalski oraz nauczyciele: Anna Kuterasińska, Elżbieta Trybek, Barbara Kaczmarska-Rusiecka oraz Gerard Madej (SP Złotniki).